TCMB
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının temel amacı fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir.

Çocuklar İçin

Bu sayfada çocuklarımıza Türk lirası banknot ve madeni paraları tanıtmayı, çocuklar arasında kuruş kullanımını özendirmeyi ve tasarruf bilincinin artırılmasını amaçlıyoruz. Sayfamızda çocuklara yönelik eğlenceli yöntemler kullandık.

Oynayabilecekleri üç farklı oyun ile Türk lirasını yakından tanıyabilecekler ve hafıza yeteneklerini güçlendirebilecekler. Yazar kasa oyunu ile para üstü vererek banknot ve madeni paraları tanıyacaklar, kuruş kullanarak hem eğlenecekler hem de matematik bilgilerini artıracaklar. Hafıza oyunu ile hafızalarını güçlendirirken banknot paralarımızı tanıyacaklar. Yap-Boz oyunu ile parçalara ayrılmış banknotları bir araya getirirken eğlenceli alıştırmalar yapmış olacaklar. Sayfamızda ayrıca kuruş ve tasarrufla ilgili çizgi filmleri de izleyebilecekler. Nane ile Limon-Kuruş ve Tasarruf videosu, Ağustos Böceği ve Karınca-Tasarruf Hikayesi, Konuşan Kuruşlar, Pepe Tasarruf Şarkısı izlenebilecek videolardan bazıları. Çocuklarımız ayrıca Kuruş ailesinin çeşitli maceralarını da sayfamızdan takip edebilecekler. Çocuklara yönelik gerçekleştirdiğimiz çeşitli etkinliklere ilişkin fotoğraf ve videolara da buradan ulaşabilecekler.

Haydi şimdi oyunlarımızı denemeye ne dersiniz? 

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi Anafartalar Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40