BIS-Konsolide ve Yerel Bankacılık İstatistikleri

BIS-Konsolide ve Yerel Bankacılık İstatistikleri

BIS - Yerel ve Konsolide Bankacılık İstatistikleri Gelişmeleri

Veri (Tablolar)-BIS Konsolide Bankacılık İstatistikleri

Veri (Tablolar)-BIS Yerel Bankacılık İstatistikleri

 

BIS-Konsolide Bankacılık İstatistikleri üçer aylık dönemler itibarıyla Türkiye'de yerleşik bankaların yurt dışı yerleşiklerden alacaklarının ülke, vade ve sektör itibarıyla sınıflandırılmasını amaçlamaktadır. Yerli bankaların alacakları yurt dışı şubelerinin alacaklarını da içerirken, yabancı bankaların alacakları sadece genel merkezlerinin bulundugu ülkeden olan alacaklarını içermektedir.


BIS-Yerel Bankacılık İstatistikleri ise Türkiye'de faaliyette bulunan bankalardan Uluslararası Ödemeler Bankası'nın (Bank for International Settlements-BIS) söz konusu istatistik grubu için belirlediği tanım, kapsam ve sınıflandırmalar paralelinde Merkez Bankası tarafından derlenmekte olup, tabloları oluşturan varlık ve yükümlülük kalemleri, bankacılık sektörünün esas olarak yurt dışında yerleşik kişilerden alacakları ve yurt dışında yerleşik kişilere olan yükümlülükleri ile bankaların yurt içi yerleşiklerle yabancı para cinsinden olan varlık/yükümlülüklerini seçilmiş ülkeler ve ülke grupları bazında göstermekte, ayrıca toplam ve banka dışı kesim ayrımı da sunulmaktadır.


Sorularınız ve geri bildirimleriniz için iletişim bilgilerimiz:

e-posta: e posta adresi

Adres: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
İstatistik Genel Müdürlüğü
Ödemeler Dengesi Müdürlüğü
İstiklal Cad. No:10 Ulus 06050
Altındağ – Ankara

 

İLGİLİ BAĞLANTILAR

Veri Yayımlama Takvimi

Elektronik Veri Dağıtım Sistemi

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi Anafartalar Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40