İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Türkiye ekonomisinde oynadığı stratejik rol, Merkez Bankasının nitelikli ve motivasyonu yüksek çalışanlara sahip olmasını gerektirmektedir. Merkez Bankası para ve kur politikasının yönetilmesine ek olarak ödeme sistemlerinin sağlıklı işletilmesi gibi görevleri de yürütmektedir. Bu nedenle, Banka çok çeşitli meslek gruplarından çalışanı kucaklayan bir insan kaynağına sahiptir.

Bankanın başarısı personelinin bilgi, beceri ve deneyimleriyle yakından ilişkilidir. İnsan kaynakları politikasının temeli uygun nitelikteki elemanları Bankaya kazandırmak, çalışanların bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmek ve üstün performansı destekleyici bir çalışma ortamı oluşturmaktır.

Merkez Bankasının yeni mezunlarca en çok tercih edilen kurumlardan biri olmasının en önemli sebebi, çalışanlarına değerli olduklarını hissettirmesi ve karşılıklı sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularıyla da bu anlayışı desteklemesidir.


İLGİLİ BAĞLANTILAR

Sıkça Sorulan Sorular

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi Anafartalar Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40