Üniversite Buluşmaları

Üniversite Buluşmaları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Herkes İçin Ekonomi Projesi kapsamında Ankara’da bulunan İdare Merkezinde üniversite öğrencileri için bilgilendirme programları düzenliyor.

Üniversite Buluşmaları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işlevleri ve işleyişi ile Bankamızdaki işe alım süreci ve kariyer olanaklarına ilişkin bilgilendirme sunumlarını içeren ve öğrenciler ile yetkililer arasında soru-cevap şeklinde bir iletişime imkân sağlayan yaklaşık 3 saatlik bir programdır.

Toplantı takvimi her yıl şubat ve eylül aylarının ilk haftası bu sayfadan kamuoyuna duyurulur. 

Üniversite Buluşmalarında 2017 yılında 16 toplantıda 35 üniversiteden 1.800 öğrenci ile bir araya geldik.

 

Kimler Başvurabilir?

Üniversite Buluşmalarına, Türkiye'de örgün eğitim yapan üniversite ve yüksekokulların öğrencileri başvurabilmektedir. Mezunlar, açık öğretim veya uzaktan eğitim öğrencileri ile yurt dışında okuyan öğrenciler söz konusu programlara kabul edilmemektedir. Yukarıdaki şartları sağlayan katılımcılar için sınıf veya bölüm kısıtı bulunmamaktadır.

Katılımcı grupları en az bir öğretim üyesi eşliğinde programa katılabilirler.

Katılım talepleri değerlendirmesinde başvuru sırası esastır.

Banka, katılım başvuru taleplerini iptal etme hakkını saklı tutar.

 

Başvuru Aşamaları


Başvuru Formu

Toplantı takviminin açıklanmasının ardından katılımcı grupları (bölüm, öğrenci topluluğu veya öğrenci kulübü) başvuru formunu Üniversite Buluşmaları için tanımlanmış e-posta adresine (universite@tcmb.gov.tr) yollayarak başvurularını başlatabilirler.

Başvuru kontenjan kısıtına bağlı olarak olumlu veya olumsuz sonuçlanabilir. Başvuru sahibinin diğer tarih tercihleri göz önüne alınarak talebi yine kontenjan dâhilinde yedek listeye alınabilir.

Başvuru sonucu katılımcı gruplarına e-posta ile iletilir.

 

Katılım Talebi Dilekçesi

Programa kabul edildiklerine dair e-posta alan grupların en az Bölüm Başkanlığı düzeyinde imzalı ve onaylı katılım talebi dilekçelerini universite@tcmb.gov.tr adresine başvuru kabul e-postasında belirtilen tarihe kadar e-posta yoluyla ileterek başvurularını tamamlamaları gerekir.

Başvuruyu takiben verilen süre içinde dilekçesini göndermeyen grupların başvurusu otomatik olarak iptal edilir.

 

Katılımcı Listesi

Katılım talepleri kabul edilen grupların katılımcı listelerini başvuruyu takiben verilen süre içerisinde universite@tcmb.gov.tr adresine iletmeleri gerekir. Aksi halde başvuruları otomatik olarak iptal edilerek yedek katılımcı adaylarına bilgilendirme yapılır.

  • Program kontenjanı 140 katılımcı ile sınırlı olup her bir başvuru 45 kişi ile sınırlıdır.
  • Katılımcıların ulaşım ve konaklama ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanır.

 

Üniversite Buluşmalarına ilişkin sorularınız için universite@tcmb.gov.tr adresi üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Başvuru belgelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz: 

 


TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi Anafartalar Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40